Hánynak élnek most Hiroshimában?

Hánynak élnek most Hiroshimában? - szólhatna így egy kvízkérdés. Tényleg, hányan?
Hánynak élnek most Hiroshimában?

Nos, 350ezren éltek az atombomba idején, kb. 80-90ezren meghaltak, 200ezren később haltak meg sugárfertőzés miatt.

Azóta viszont újra benépesült Hiroshima városa, közel 1 millió 200 000 ember él most ott.

Kapcsolódó cikkek

A titokzatos Irán

A titokzatos Irán

Az országot a helyiek már időszámításunk előtti idők óta Iránként is ismerik, nyugaton 1935-ig csak a Perzsia elnevezéssel illették. Az Irán szó ősi formája az Arianám, amely elnevezéssel a nép az országát egykor nevezte. Az arianám az „Indoiráni népek” s

Uruguay - jó a karneválja, és még nem olyan felkapott, mint Rio de Janeiro

Uruguay - jó a karneválja, és még nem olyan felkapott, mint Rio de Janeiro

Egy kitűnő ok arra, hogy miért Uruguay-t válaszd úticélul!

Amszterdam – bemutatjuk a WONDR Experience-t

Amszterdam – bemutatjuk a WONDR Experience-t

A WONDR Experience, Amszterdamban található és felhőtlen kikapcsolódást ígér.